ГоловнаРеєстраціяВхід Білоцерківська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 15        Білоцерківської міської ради Київської області П`ятниця, 11.07.2025, 12:31
  Учнівське самоврядування Вітаю Вас Гість | RSS

 
 

Самоврядування сприяє розширенню діапазону діяльності дорослих і дітей – членів єдиного колективу, можливості їх співдружності, творчому пошуку, ініціативи. Становлення організації проходить на демократичній основі.

 Мета: створення діючої системи учнівського самоврядування, при якій можливе забезпечення сприятливих умов для розвитку у дітей та підлітків активної життєвої позиції, творчих здібностей та ініціативи самовираження особистості дитини та формування багатогранних духовних цінностей.

 Головні завдання:

  • виховання в учнів відповідального ставлення до навчання та забезпечення необхідних умов для самовдосконалення;
  • вироблення   вмінь    і   навичок   організаційної   роботи,    соціального партнерства та взаємодопомоги;
  • формування     навичок     самоаналізу,     самоорганізації     та     досвіду відповідального особистісного вибору;
  • формування   особистості   з   глибоко   усвідомленою   громадянською позицією.





















Членами організації «СВІТ» є учні 5-11 класів, а також вчителі які працюють з учнівськими колективами. Участь у справах учнівського управління є добровільною.

Первинний осередок органу учнівського самоврядування «СВІТ» – учнівський колектив класу. З кожним класом працює класний керівник на засадах співробітництва і співтворчості. До вирішення справ класу залучаються батьки.

Організація життєдіяльності класного колективу здійснюється органами самоврядування класу. Колективний орган самоврядування в класі – класні збори. Структуру, порядок і зміст роботи своїх органів, самоврядування класний колектив визначає самостійно.

Вищим органом учнівського самоврядування школи є педагогічна рада школи. Законодавчим органом учнівського самоврядування є парламент, а виконавчим рада командирів.

Вибори до парламенту та президента школи відбуваються згідно до Положення про вибори Президента та членів шкільного парламенту.

Діяльність парламенту та міністерств проходить згідно до положень та за затвердженими на засіданні парламенту плану.

Міністерства здійснюють аналіз стану справ у відповідній сфері діяльності учнівського колективу та звітують у парламенті у визначений для міністерства термін.

Зібрана інформація є основною для підведення підсумків змагань на звання «Кращий клас школи».

Директор школи визначає педагогів-кураторів, які співпрацюють з міністерствами органу учнівського самоврядування, надають рекомендації щодо поліпшення роботи, здійснюють педагогічне керівництво відповідним структурним елементом органу учнівського самоврядування «СВІТ».

Рада учнівських депутатів – це об’єднання 5-ти комісій та ради президентів навчальних закладів міста. Новий склад ради обирається один раз на два роки під час проведення загальноміських учнівських виборів.

1.             Цього навчального року в нашій школі вибори відбулися 21 вересня. Кандидатів на посаду президента школи було двоє: Веровенко Тетяна та Щербина Крістіна, учениці 10 класу.

2.             Проекти, які реалізують старшокласники навчальних закладів в цьому році не менш цікаві і різноманітні ніж в минулому.

3.             Почну з проекту, над яким працюють представники одразу двох комісій:  правозахисної та комісії преси та інформації. Це проект «Культура молодіжної мови: реалії та перспективи», який викликав велику кількість сперечань та суперечок щодо його актуальності та доцільності. 

Ідея цього проекту виникла в зв’язку з тим, що рівень культури мови нашої молоді, на думку самої молоді, лідерів учнівського самоврядування,  потребує покращення. Проект  має на меті привернути увагу наших однолітків до питання культури спілкування. Під час проекту досліджувався вплив сленгу, який ми, що не є секретом, нерідко використовуємо у спілкуванні. Ми з’ясували, що не дивлячись на популярність сленгу, він засмічує нашу мову і знижує її культуру. Проведені тренінги, обговорення, дослідження переконали багатьох старшокласників, що культуру власної мови слід підвищувати. Але не можемо і заперечити той факт, що сленг впевнено ввійшов у нашу розмовну мову. Що робити? Ми вирішили зібрати сленгові слова, які використовують молоді білоцерківці і перекласти їх на літературну мову. Повірте, не один піт зійшов, перш ніж ми знайшли літературні аналоги звичним молодіжним словечкам. Ми переконані, що створення такого тлумачного словника переконає молодь у необхідно слідкувати літературною  мовою, підвищить її культурність, допоможе кращому порозумінню з іншими, з батьками.

            Проект «На крилах любові» комісії з питань волонтерського руху, був запропонований до створення та реалізації ученицею школи №18 Чикуновою Ксенією. Мета цього проекту - допомога дітям, які живуть у дитячих будинках, у розкритті та розвитку своїх здібностей  та  талантів. Цей  проект був представлений на загальному зборі лідерів в жовтні місяці. Були виявлені бажаючі волонтери серед старшокласників шкіл міста, які б могли проводити різноманітні заняття з декоративно прикладного мистецтва з дітьми дитячого будинку волошка. На сьогоднішній день ми вже зустрілися з директором дитячого будинку, яка нас підтримала, домовилися про першу нашу зустріч з малюками і готуємо для них першу розважальну програму на знайомство.

2.              Проект «Чарівний світ музичних інструментів». Хочу лише зазначити, що працюючи над проектом ми ставимо такі завдання:

·        розповісти нашим одноліткам про чарівний світ музичних інструментів;

·        відшукати учнів, які захоплюються музикою та грою на різних музичних інструментах;

·        провести заходи, які б пропагували навчання грі на різноманітних музичних інструментах, знайомство з творами класичного музичного мистецтва, що допомогло б змістовно проводити вільний час.

    Кінцевий результат проекту це - проведення фестивалю музичних інструментів, який відбудеться 12 квітня 2013р.

    Продовжується робота і над проектом «Мій друг велосипед» Можу лише додати, що учні шкіл активно включились в дослідницьку роботу щодо історії виникнення велосипеду і готують цікаві і змістовні презентації. Кінцевим результатом цього проекту ми бачимо проведення міського вело марафону 18 травня 2013. Але працюючи над проектом в нас виникла ідея провести в місті не тільки вело марафон, а й вело змагання між любителями велосипедного спорту, запросивши взяти в них участь фахівців та спортсменів.

1.             Цікавим на нашу думку є проект «Користуйся Інтернетом відповідально» правозахисної комісії. У авторів цього проекту виникла ідея з’ясувати  питання, як наші старшокласники користуються Інтернетом. Які сайти відвідують найчастіше, що шукають на цих сайтах, чи користуються Інтернетом з метою навчання, чи просто «вбивають час» від того, що немає чого робити. І що необхідно зробити для того, щоб молодь розуміла, що не тільки  Інтернет є джерелом цікавої і головне корисної інформації. В процесі реалізації проекту ми сподіваємось розробити чіткі норми відповідального користування Інтернетом та роз’яснити молодим людям що таке невідповідальне користування Інтернетом.

 
 
Міні-чат

Корисні посилання

Новини ПедПРЕСИ

Наше опитування
Оцініть мій сайт
1. Відмінно
2. Добре
3. Непогано
4. Погано
5. Жахливо
Всього відповідей: 61

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Пошук

Календар
«  Липень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Архів записів

 

Copyright MyCorp © 2025
Створити безкоштовний сайт на uCoz